Бараж за оставане в елита: Ботев победи Берое

27 Май 2024, 19:42

Ботев победи Берое с 1:0. Голът отбеляза Даниел Генов в 17-ата минута. Благодарение на успеха на Локомотив София над Пирин с 1:0 момчетата врачани ще изиграят още един мач за оцеляването в елита – бараж срещу Марек на 30 май (четвъртък) от 19:00 часа на стадион „Христо Ботев“ във Враца.

В началото на срещата Браян Переа овладя една рикоширала топка, обърна се и стреля, но не уцели вратата.В 7-ата минута Даниел Генов шутира от пряк свободен удар, но топката се удари в гредата. След още няколко минути игра Мартин Смоленски комбинира с Мартин Ачков. Той стреля мощно, но не намери целта. Голът на победата падна в 17-ата минута. Спас Георгиев центрира перфектно отдясно и Даниел Генов с глава отбеляза. В следващите минути Ботев продължи да владее в по-голяма топката, но не стигна до чисто положение пред вратата на Артур Мота. В 37-ата минута Спас Георгиев напредна отдясно и центрира, но Мота изби, топката стигна до Клери Сербер, но стражът на Берое отрази удара. В 58-ата минута Даниел Генов тръгна на самостоятелен рейд. Завърши с удар от границата на наказателното поле, но гредата отново спаси Берое. 3 минути преди края на мача Меси Биатумусока се намеси ключово при акция на Берое и успя да избие топката от Санети.