Турция надделя над Австрия и се класира за следващата фаза

03 Юли 2024, 18:40

Двубоят започна вихрено за турците. Още в 59-тата секунда южната ни съседка откри резултата благодарение на Мерил Демирах и неговото попадение стана най-ранното в елиминационните фази на всички европейски първенства досега. Двубоят продължи с натиск на австрийците, но те така и не успяха да се поздравят с попадение. В началото на втората част австрийският натиск продължи, но гол така и не падна в турската врата. "Лунните звезди" обаче се възползваха чудесно от едно положение и успяха да стигнат до втори гол, а голмайстор отново беше Демирах. В 66-тата минута обаче Михел Грегорич успя да вкара почетното попадение за своя тим и оформи крайното 1:2. Така турците успяха да си върнат за унизителната загуба с 1:6 през март във Виена.