Невероятно балканско дерби на Евро 2024

20 Юни 2024, 18:07

В двубой от група "В" хървати и албанци си отбелязаха общо 4 гола. Казим Лачи откри резултата за албанците още в 11-тата минута. Мачът продължи с натиск на Албания, а опитите на "шахматистите" през цялото първо полувреме да стигнат до попадение във вратата на своите съперници не се увенча с успех. Чак през второто полувреме играта на хърватите се подобри и най-накрая те стигнаха до обрата. Първо през 74-тата минута Андрей Крамарич успя да изравни резултата, а веднага след него автоголът на Клаус Джазула обърна мача. Хърватите обаче продължиха да играят слабо и това беше наказано от албанците. Малко преди края на мача падна и последното попадение в срещата, което беше дело на Джазула и това оформи крайното 2:2. На двата балкански отбора им предстои по още една битка в групата срещу фаворитите Испания и Италия.