“Локомотив” Мз продължава серията си без загуба

09 Ноември 2020, 18:59     0

“Локомотив” Мездра победи отбора на “Пещера” Галата с 3:1 в мач от 14 кръг на СЗ Трета Лига. Пореден силен мач за капитана на “железничарите” Валдемар Стоянов, който вкара 2 от 3-те попадения в мача за домакините. Още до почивката червено-черните поведоха убедително с 2:0. В 28-ата мин. Валдемар Стоянов засече центриране на Милен Василев отляво с глава, а 7 мин. по-късно Лионел Матадос от границата на наказателното поле удвои за “Локомотив”. Гостите от Галата започнаха второто полувреме с повече хъс и голови положения, но вратарят на “Локомотив” Кристиян Дяков попречи на гостите да сбъднат плановете си. В 85 мин. Валдемар Стоянов реализира класическото 3:0, а почетният гол за “Пещера” вкара Альоша Илиев 2 минути преди края на мача. “Локомотив” е на 10 позиция във временното класиране с 20 т. Първи е отборът на “Севлиево” с 33 т., следван от “Левски” Лом с актив от 30 т. и на трето място се нарежда дублиращият отбор на “Ботев” Враца отново с 30 т.