Колумбия е на финал

11 Юли 2024, 19:40

Очаквано или не Колумбия успя да победи отбора на Уругвай и ще играе на финала срещу Аржентина. Двубоят започна с множество положения и за двата отбора. В 39-тата минута обаче падна и единственото попадение в мача. Джеферсон Лерма откри резултата, но само няколко минути след това дойде лоша вест за колумбийците. Настъпи леко спречкване между двата отбора, а в крайна сметка Даниел Муньос получи червен картон и неговият отбор остана с човек по-малко. В 71-тата минута Хуарес пропусна да изравни след като неговия удар срещна гредата. В 94-тата минута се получи същото, но пред другата врата. Уругвайските съперници не успяха да вкарат втори гол, защото топката нацели гредата, но въпреки това отборът на Колумбия спечели с 1:0 и ще играе на финала за първи път от цели 23 години.