“Ботев” Враца загуби като домакин от “Славия” София

10 Декември 2020, 19:42     0

“Ботев” Вр загуби у дома с 1:2 от отбора на “Славия” София в отложен мач от 12 кръг на Първа Лига. В началото на мача Ботев бе по-активният отбор като още в първите минути от срещата Том стреля опасно към вратата на Вуцов който изби топката. Постепенно гостите изравниха играта и взеха инициативата. 5 минути преди края на полувремето, след центриране от ъглов удар топката стигна до Кирилов, който със силен шут реализира за 0:1 в полза на гостите. В началото на второто полувреме при центриране в наказателното поле на врачани, Педро Лагоа събори играч на “Славия”, а съдията отсъди дузпа за гостите. Зад топката застана Димитър Рангелов, който стреля хладнокръвно в левия ъгъл и удвои аванса на гостите от София. В 64 минута домакините се върнаха в мача. Венцислав Керчев намали разликата, с левия си крак играчът на врачани прати неспасяемо топката във вратата на Светослав Вуцов. До края на мача по-активни бяха врачани, но трудният терен им попречи да измъкнат точка.