Ботев направи равен с Локомотив София

22 Май 2024, 18:56

Ботев не успя да победи Локомотив София и завърши наравно 1:1. Домакините поведоха с гол на Симеон Мечев в 31-ата минута, но Спас Георгиев изравни в 36-ата. Врачани можеха да отбележат гол още в началото на срещата. Браян Переа изведе Марко Мажуга на стрелкова позиция, но Любенов спаси. В 31-ата минута Локомотив София поведе в резултата. Симеон Мечев изведе Стив Траоре по левия фланг, той центрира в наказателното поле за Кевин Маи. Той падна, но игра добре с топката и я прати право на крака на Симеон Мечев. Ботев изравни след центриране отляво. Мартин Смоленски игра с глава, топката попадна у Спас Георгиев. Той я насочи в долния ляв ъгъл на вратата на домакините за 1:1. В 45-ата минута Бруно Франко получи топката от ляво, сви за Кевин Маи. Той стреля от близко разстояние, но Красимир Костов отрази. В 77-ата минута Браян Переа отправи опасен удар от далечна дистанция, но Александър Любенов успя да избие в корнер. След 3 минути игра Мартин Ачков стреля от пряк свободен удар, но изпрати топката над стената и над вратата. Минута преди последния съдийски сигнал Ботев стигна до чисто голово положение. Даниел Генов копна топката в наказателното поле и я качи на волето на Спас Георгиев, но той стреля над вратата на Локомотив София. Домакините останаха с човек по-малко в края на мача. Красимир Милошев получи втори жълт и респективно червен картон.