Баскетболистките на Монтана с първа загуба в Адриатическата лига

09 Декември 2020, 18:25     0

Монтана загуби, като гост от “Цинкарна Целе” Словения със 72:78. Това е първата загуба за баскетболистките на Стефан Михайлов от старта на кампанията в Адриатическата лига. Българският тим спечели първата четвърт, но във втората домакините натрупаха преднина от 9 точки. Отборът на Монтана изигра много добра трета част и след тройка на Снежана Алексич изравни резултата до 57:57, 36 секунди преди края. 6:45 минути преди сирената, българските баскетболистки дори направиха обрат и поведоха за кратко след кош на Габриела Николова, но домакините отговориха с две поредни тройки. За тима на Монтана, Християна Иванова завърши с 18 точки и 10 борби, 14 точки добави Изабела Рамона, а по 13 - Димана Георгиева и Снежана Алексич. За словенския тим най-резултатна бе Лея Дебеляк с 20 точки и 6 борби. Монтана прекъсна победната си серия в турнира и заема второто място в класирането с актив от 7 точки, докато “Цинкарна Целе” е на пета позиция с 2 победи и 2 загуби и актив от 6 точки.