България спечели Купата на Балканските нации по мотокрос

06 Октомври 2020, 19:45     0

Благодарение на отличното представяне и пет крайни победи в класирането, България спечели Купата на Балканските нации по мотокрос в Троян. Събитието бе петия кръг от календара на Европейския шампионат. Чудесното време и отличното трасе събра над 5000 любители на мотокроса да гледат надпреварата на живо, в която участваха 132 пилоти от 5 нации: България, Турция, Румъния, Северна Македония и Гърция. При най-малките в МХ 50 на първото и второто място се класираха румънските състезатели Стефан Стойчицу и Андреа Сенчея. На третото място и в двата манша финишира Кристиян Андрев (М6 Ямаха Рейсинг Тим с КТМ).

В клас МХ 65 cc. категорично представяне за Венцислав Тошев (СК Мото Спорт Варна с КТМ), който не остави шансове на конкуренцията и в двата манша. Втори на подиума се качи Мартин Лалев (МСК Севлиево с КТМ), а трети стана Сами Александру от Румъния с Ямаха.

В по-големите класове при клас МХ 2, Николай Малинов (СК Киппен МХ рейсинг тийм с КТМ) се качи на подиума следван от Хакан Халми (МСК НСА Моторспорт с КТМ), който падна няколко пъти в първия манш и финишира трети. Във втория манш Халми победи конкурентите си с аванс от 30сек. пред Малинов и това му осигури второто място. Трети финишира Жулиан Георгиев ( Киппен МХ Рейсинг тийм с Кавазаки).

В кралския клас МХ 1 без никакви проблеми Майкъл Иванов (НСА Моторспорт с КТМ) стигна до първото място в крайното класиране. След като в първия манш затвори всички състезатели с една и повече обиколки, а във втората кара с една идея по-бавно за да пресече финала с близо минута пред втория Георги Георгиев (Киппен МХ рейсинг с Сузуки) и третия Стефан Нейчев (Еър макс рейсинг с Ямаха).

В другите 2 класа МХ и МХ S отново доминираха български пилоти.