Аржентина е на полуфинал

05 Юли 2024, 19:15

Аржентина и Еквадор изиграха силен мач помежду си на Купа Америка, но в крайна сметка аржентинците стигнаха до победата след изпълнение на дузпи. В 27-тата минута Енцо Фернандес имаше възможност да открие резултата за гаучосите, но ударът му нацели гредата. В 35-тата минута Лисандро Мартинес откри резултата, а в средата на втората част еквадорците стигнаха до дузпа, но за тяхно съжаление Валенсия би в гредата и пропусна да изравни резултата. Аржентинците се виждаха победители, но в 92-тата минута  Кевин Родригес изравни резултата. Така се стигна до изпълнение на дузпи. Неочаквано обаче Лео Меси пропусна първата дузпа, но Емилиано Мартинес поправи неговата грешка и не позволи да еквадорците да поведат. Следващите футболисти на Аржентина не пропуснаха от бялата точка и така с общ резултат 5:3 аржентинците стигнаха до полуфиналите, където ще премерят сили срещу победителя от двубоя между Венецуела и Канада. А вратарят на аржентинците съвсем заслужено бе определен за играч на мача.