А в Министерския съвет започва поредица от срещи за справяне с безводието и натрупаните през годините проблеми във ВиК-сектора. Това съобщи на брифинг началникът на кабинета на министър-председателя Николай Копринков след първата среща днес. В нея взеха участие министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков и представители на отговорните институции, областни и общински ръководители в областите Плевен и Ловеч, които бяха сред най-пострадалите от тежкия воден режим през миналата година. Набелязани бяха краткосрочни и средносрочни мерки за недопускане на нов воден режим през настоящото лято и дългосрочни, с които да се достигне до трайно решение на проблемите. Следващата такава среща се очаква в понеделник.

