Вътрешният министър Иван Демерджиев ще закрие "паразитно звено" в МВР. Става въпрос за звеното за подпомагане на министъра на вътрешните работи. По думите на Демерджиев, над 30 души на ръководни позиции "не правят нищо", а получават възнаграждения. Той посочи, че част от тях ще бъдат пренасочени, но други са опетнили ведомството. А относно работещите пенсионери и незаетите щатни бройки, министърът съобщи, че в момента работят две комисии в МВР.
Иван Демерджиев - министър на вътрешните работи:
Смятам да закрия звеното за подпомагане на министъра на вътрешните работи. В него над 30 човека на ръководни позиции стоят и не правят нищо особено, а получават възнаграждения, каза министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев на брифинг. Той присъства на дипломирането на студентите от Академията на МВР. Част от хората ще бъдат пренасочени, а други са символи на едни от най-грозните практики в МВР - хора, които са опетнили честта и достойнството на ведомството, няма как да останат.

