Министър Шишков: "Започваме мисията - Спасяване на Витоша"

  22.06.2026 14:10

Започва мисия по спасяване на Природен парк Витоша. Това заяви регионалният министър Иван Шишков на среща, посветена на спешни законодателни промени за развитието на природния парк. Министър Шишков бе категоричен, че в планината няма да се допусне абсолютно никакво строителство на нови инфраструктурни обекти. А екоминистърът Росица Карамфилова определи бъдещето на Парка, като национална кауза и призова за разработване на дългосрочна визия за развитието на планината, съчетаваща опазването на природата с по-добър достъп за гражданите.