Поредна загуба за “Ботев” Враца

14 Декември 2020, 19:02     0

“Ботев” Враца загуби като гост на стадион “Българска Армия” с 2:1. Мачът бе от 16 кръг на Първа Лига. Срещата започна обещаващо, като и двата отбора си размениха по няколко атаки. В 14 минута “Ботев” бе на крачка от повеждане в резултата. След центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на “ЦСКА-София”, Даниел Генов с глава отправи топката към далечната греда, но след добра намеса на вратаря на домакините топката излезе в ъглов удар. В 17 минута Занев центрира в наказателното поле на врачани. Топката обаче се удари в тялото на Венцислав Керчев и се озова в мрежата на врачани за 1:0. Малко по-късно Соу бе изведен в наказателното поле на “Ботев”, нападателят преодоля Красимир Костов но Керчев бе правилно позициониран в точния момент и изчисти топката от голлинията на врачани. Първото полувреме продължи с равностойна игра и на двата отбора. 6 минути след началото на второто полувреме, Петър Занев центрира отлично към Санкаре, който отправи неточен изстрел с глава. 7 минути по-късно домакините удвоиха аванса си. Занев изведе Греъм Кери зад отбраната на врачани той центрира за Соу, който без проблем и с техничен удар реализира за 2:0. В 63 минута от “ЦСКА - София” върнаха жеста на врачани. Защитник на червените върна топката към вратаря Бусато, който сбърка и топката се озова в краката на капитана на врачани Даниел Генов, той от своя страна без проблем вкара в опразнената врата и направи резултата 2:1.