„Монтана“ победи „Локо“ София в контрола

05 Април 2021, 19:29     0

Отборът на „Монтана“ спечели с 2:0 гостуването си на „Локомотив“ София. Срещата бе последната проверка за футболистите на Атанас Атанасов преди подновяването на първенството заради паузата за националните отбори. Час преди мача валя проливен дъжд, придружен с градушка, който направи терена тежък за игра. През първото полувреме софиянци бяха по-активния отбор на терена. На два пъти се наложи вратаря на гостите да спасява съотборниците си. В 11 минута Макенджиев отрази удар на Светослав Диков в корнер, а в 39 минута не позволи на доскорошния си съотборник Николай Цветков да реализира опасен удар по земя. В крайна сметка и двата отбора се оттеглиха на полувремето при резултат 0:0. След почивката и в двата отбора бяха направени смени, а теренът поизсъхна и мачът стана по-атрактивен. Монтана поведе в 87 минута, Сергей Георгиев центрира от фаул, стражът на „Локомотив“ изпусна коженото кълбо което се озова в Йордан Йорданов от отбора на „Монтана“  той шутира и прати топката в мрежата на Божидар Митрев. Две минути влезлият като резерва през второто полувреме Димитър Законов оформи крайното 0:2. След паузата „Монтана“ стартира 23 кръг в Първа лига като гост на шампиона „Лудогорец“. Мачът е насрочен за 10 април и ще се играе на ст. „Хювефарм Арена“ в Разград с начален час 17:30.