„Монтана“ победи „Етър“ с гол на Росен Кръстев

07 Май 2021, 19:20     0

„Монтана“ победи „Етър“ ВТ с 1:0 в мач от 28 кръг на Първа Лига. Срещата се игра на ст. „Огоста“. Първата по-интересна ситуация дойде в 14-ата минута, когато Божидар Кацаров стреля с глава след центриране от ъглов удар, но не успя да затрудни стражът на домакините Благой Макенджиев. В 27-та минута Минков стреля към вратата на гостите но Христо Иванов улови без проблеми. Първото полувреме завърши при резултат 0:0 и равностойна игра. Единственото попадение в срещата дойде в 64-ата минута. В негов автор се превърна влезлият, като резерва Росен Кръстев, който се появи в игра само минута по-рано. Това е и първи гол в елита на младият нападател, който засече топката с глава от близка дистанция, след центриране на Тони Тасев от ъглов удар. В 83-ата минута гостите имаха възможността да изравнят, чрез Преслав Боруков, но нападателят стреля над вратата. В следващият си мач „Монтана“ гостува на „Ботев“ Враца, а „Етър“ приема „Славия“ на стадион „Ивайло“.