Красен Кралев награди медалистите от ЕП по бокс за юноши и девойки

08 Декември 2020, 19:47     0

Министърът на младежта и спорта награди с почетни плакети медалистите от европейското първенство по бокс за юноши и девойки. На шампионата в София българските състезатели завоюваха 13 медала - 1 златен, 4 сребърни и 8 бронзови. При юношите титлата при 46 килограмовите спечели Кристиян Цветанов. Сребърни отличия спечелиха Тони Сотиров кат. до 60 кг, Серги Владояну кат. до 70 кг и Кирил Борисов кат. над 80 кг. С бронз се окичиха Любослав Методиев в кат. до 48 кг, Любомир Ангелов в кат до 57 кг., Емил Кръстев кат. до 66 кг, Стелиан Страхилов кат. до 75 кг. и Георги Стоянов кат. до 80 кг. При девойките сребърен медал спечели Румяна Александрова в кат. до 46 кг. Бронзови отличия завоюваха Люба Атанасова в кат. до 46 кг, Диляра Ахмедова в кат. до 48 и Инна Цветкова в кат. до 57 кг. На ЕП в София участваха над 200 състезатели от над 20 държави.