Испания вдигна трофея

15 Юли 2024, 18:30

Европейското първенство по футбол завърши снощи, а Испания беше коронована като новия първенец. Това е четвъртата титла за испанците, а треньорът Луис де ла Фуенте вече има почти пълна колекция от титли с отбора на юношеско, младежко и мъжко ниво. Още от началото на мача "Ла фурия" взе нещата в свои ръце и това пролича във владението на топката - 80:20. В 12-тата минута Нико Уилямс направи страхотен пробив в наказателното поле на Англия, но Джон Стоунс изчисти в ъглов удар. Последваха положения и пред двете врати. Така завърши първото полувреме и започна второто, в което Испания поведе. Това стана в 47-тата минута, а автор на попадението беше Нико Уилямс. Малко по-късно испанците пропуснаха две положения, последва още едно и за Англия, което обаче Белингам пропиля, а накрая Пикфорд отрази удар на Ламин Ямал. В 73-тата минута обаче падна гол във вратата на Испания. Влезлият като резерва Коул Палмър изравни резултата и даде шансове на своя отбор. Четири минути преди края на мача обаче дойде и последното попадение в двубоя. Микел Оярсабал донесе победата на своя отбор и така попари надеждите на Англия за продължения. По този начин тимът на Гарет Саутгейт загуби втори европейски финал, а Испания вдигна трофея за четвърти път в своята история.