“Ботев” Вр загуби у дома с 0:1

07 Декември 2020, 19:16     0

“Ботев” Вр загуби у дома от “Локомотив” Пд с 0:1 в мач от Първа Лига. Още в третата минута Умарбаев получи шанс да открие резултата за гостите, но топката премина над вратата. В 9 мин. след сблъсък на Мартин Костадинов с Бирсент Карагерен играчите на “Ботев” поискаха да бъде отсъдена дузпа, но главният рефер Никола Попов даде знак играта да продължи. В 11 минута Мартин Луков с блестяща намеса отби изстрел на Христо Златински от фаул и попречи на врачани да открият резултата. В 27 минута обаче, капитанът на “железничарите” Димитър Илиев центрира отдясно за Георги Минчев, който с глава не даде никакъв шанс на врачанския страж и реализира за 1:0. До края на първата част и двата отбора стояха равностойно на терена, като в герой за врачани се превърна Красимир Костов. Той парира няколко опасни удари на Карагерен и Цветанов. Второто полувреме не започна добре и за двата отбора които имаха сериозни колебания в атаката. Развръзката в мача настъпи в 84 минута, когато в полза на “Ботев” бе отсъдена дузпа. От бялата точка стреля влезлият като резерва Валери Домовчийски, който доскоро бе контузен. Играчът на врачани пропусна удара от бялата точка, така “Ботев” загуби златната възможност да се върне в мача. Малко по-късно именно Домовчийски отправи опасен изстрел към вратата на пловдивчани, но защитник на гостите препречи пътя на коженото кълбо. Следващият мач на врачани е с отбора на “Славия” този четвъртък. Срещата ще се играе на ст “Хр. Ботев” с начален час 17:30.