“Ботев” Вр отстъпи на “Лудогорец” в Разград

30 Ноември 2020, 19:25     0

“Ботев” Вр отстъпи на шампиона “Лудогорец” с 1:2. Мачът бе от 13 кръг на Първа лига и се игра на “Хювефарм” Арена в Разград. Домакините можеха да открият резултата още във втората минута, но Красимир Костов изби опасния удар на Каули. Малко по-късно отново намеса на Костов предотврати гол на Кладиу Кешерю. В 16 минута обаче след опит за центриране на Жордан Икоко, топката рикошира в краката на Венцислав Керчев и влезе във вратата на врачани. В 20 мин. “Ботев” успя да се върне в мача, грешка в наказателното поле на Стефан Баджи бе причината Петър Атанасов да отнеме топката и да открие останалият сам Педро Лагоа, който с лекота намери вратата на Владислав Стоянов и върна гостите в борбата за 3-те точки. В 31 минута домакините получиха възможност да центрират в наказателното поле на врачани, а Жоузе Са прати с глава топката във вратата на Красимир Костов. Малко преди почивката Елвис Ману уцели греда. 10 мин. след подновяването на играта Юлиян Ненов също уцели рамката на вратата. До краят на мача и двата отбора играха равностойно.