„Ботев II“ победи „Севлиево“ като гост

26 Април 2021, 18:16     0

Дублиращият отбор на „Ботев“ Враца победи като гост отбора на „Севлиево“ с 2:3 в интригуващ двубой. Срещата бе от 28 кръг на СЗ Трета лига. Врачани на два пъти повеждаха в срещата, но по-опитният тим на „Севлиево“ успяваше да навакса с резултата. Първият гол бе дело на звездата на „Ботев“ – Виктор Василев в 20-ата минута. Малко по- късно Атанас Фиданин изравни от дузпа. В 70-ата минута Йордан Желев отново даде аванс, а отговорът не закъсня след като Георги Павлов изравни с глава. Победата дойде в последните секунди на срещата когато Любослав Петров бе фаулиран в наказателното поле на домакините и спечели дузпа. Виктор Василев който откри резултата, стреля хладнокръвно от бялата точка и донесе победата на врачани. Така „Ботев“ измести „Севлиево“ във временното класиране и се нареди на пето място с актив от 51 т.. Севлиево пък е шести с 49 точки в актива си. Следващият мач на врачани е на 30 април в петък когато приема дубъла на „Етър“ в мач от 29 кръг на СЗ Трета Лига.