БК “Монтана” отнесе “Академик” Пловдив с 91 т. разлика

20 Ноември 2020, 19:16     0

БК “Монтана” записа впечатляващ успех с 134:43 над “Академик” Пловдив като гост. Мачът бе от десетия кръг на женското първенство по баскетбол. Това е шести пореден успех за баскетболистките на Стефан Михайлов от началото на шампионата, в който отборът е абсолютен лидер с актив от 12 т. Още в първите седем минути от мача стана ясно, че “Академик” няма да окаже съпротива на “Монтана”. Първата четвърт приключи при резултат 42:4 в полза на гостуващия тим, а на полувремето разликата достигна 62 точки при резултат 78:16. През второто полувреме, макар и с по-ниски темпове, преднината на “Монтана” продължи да нараства, като до края тя вече бе 91 т. Александра Петрова бе най-резултатна за “Монтана” с 28 т.