БК „Монтана 2003“ загуби в Стара Загора

08 Април 2021, 19:57     0

„Берое“ СТЗ победи отбора на „Монтана“ с 83:66. Срещата бе от 12 кръг в първата тройка на женския шампионат по баскетбол и се игра в СТЗ. „Монтана“ имаше аванс след първата част, но секунди преди почивката тимът от СТЗ съкрати пасива си само на една точка при резултат 38:39 в полза на „Монтана“. Развръзката в двубоя дойде след равностойна трета четвърт. „Берое“ имаше тотално превъзходство в стрелбата, това се оказа и ключовия фактор, старозагорки да нанесат първо поражение над баскетболистките на „Монтана“ през кампанията. Жаклин Златанова бе най-резултатна за „Берое“ с 21 точки, а Теодора Динева добави още 14 точки за домакините. Христина Иванова бе най-резултатна за „Монтана“ със 17 точки. Въпреки загубата, баскетболистките на Стефан Михайлов остават на първо място в класирането, като води с 2-1 победи над „Берое“ в директните мачове от първата тройка. Така победителят в редовния сезон ще бъде определен в събота, когато двата тима отново ще се изправят един срещу друг, но този път в зала „Младост“ в Монтана.