6 от 6 за БК “Монтана 2003”

02 Април 2021, 20:17     0

Баскетболистките на “Монтана” сразиха “Славия” София с 76:56. Това е шеста победа от първата тройка във втората фаза на първенството за момичетата на Стефан Михайлов. Срещата се игра в столичната зала “Триадица”. В първите пет минути двата отбора си разменяха водачеството в точките няколко пъти, но в крайна сметка “Монтана” намери ритъма си на игра и се оттегли на почивката с четири точки аванс. Във втората тимът от огоста показа че е по-добрият отбор на терена и до полувремето увеличиха аванса си на 12 точки. Въпреки по добрия старт за отбора на “Славия” в минутите след паузата, “Монтана: спечели мача с 20 точки разлика. Най-резултатна за тима на гостите бе Исабела Маседо с 16 точки, а по 10 точки добавиха Христина Иванова и Александра Петрова. За “Славия” Елена Димова реализира 13 точки.