Българско дерби в Адриатическата лига по баскетбол за жени

14 Декември 2020, 18:57     0

Баскетболистките на Монтана победиха Берое Стара загора с 91:79 в българското дерби от Адриатическата лига по баскетбол за жени. Това е четвърти успех от пет мача за тима на Стефан Михайлов, който е лидер в класирането с 9 точки. Клубът от Стара Загора пък е на 8 позиция с 3 победи и 2 загуби. Домакините водеха през всичките 40 минути, въпреки че състезателките на Берое на няколко пъти бяха близо до обрат, но до такъв не се стигна. Изабела Рамона се отличи за Монтана с 29 точки, 10 борби и 9 асистенции. Снежана Алексич завърши с 21 точки, 8 борби и 7 асистенции, Димана Макариева с 16 точки и 7 борби, а Христина Иванова отбеляза 13 точки. За Берое най-резултатна беше Теодора Динева с 19 точки. Жаклин Златанова записа 17 точки и 9 борби, а Карина Константинова отбеляза 13 точки.