Пиронкова отпадна от US Open

10 Септември 2020, 17:39     0

Невероятната Цветана Пиронкова приключи участието си в турнира от големия шлем, след като бе отстранена на четвъртфинала от осмата в ранглистата Серина Уилямс с 1:2 сета след 2 часа и 11 минути игра. Въпреки отпадането си Цвети остави само позитивни емоции, заради изключителните мачове които направи в тазгодишното издание на US Open. От 12 участия досега в кариерата си на турнир в Ню Йорк, Пиронкова за първи път се класира на четвъртфиналите, след като през 2012 г. бе записала най-доброто си представяне, а именно загуба на осминафиналите от сръбската тенисистка Ана Иванович. До мача със Серина, Пиронкова стигна след впечатляващи победи над Людмила Самсонова, Гарбине Мугуруса, Донна Векич и Ализе Корне.