"Крета рън" - фестивал на планинското бягане

27 Януари 2020, 19:36     0

Четвъртото издание на състезанието "Крета Рън" се проведе тази неделя. 65 любители на планинското бягане взеха участие в спортното събитие, което се състоя в околностите на село Крета. Атлети от цяла България се съревноваваха на дистанция от над 10 км, като бяха разделени в 4 възрастови групи. За втора поредна година при мъжете до 49г. пръв финишира врачанинът Цветко Митов – той пробяга дистанцията за 44:40 мин., което е нов рекорд на трасето. При мъжете от 19 до 39 г. най-бърз бе Николай Николов,а при жените в същата възрастова група победи столичанката Елена Димитрова. При ветераните 50+ първото място спечели Генади Чуканов от Стара Загора, а при жените - Дани Еленкова от Монтана. При юношите до 18 г. титлата спечели 14-годишният Николай Павлов от София, а при девойките в същата възраст първа е най-малката участничка в надпреварата - 11-годишната столичанка Теодора Тончева. Победителите си тръгнаха с купи и медали, осигурени от община Мездра и много предметни награди подготвени от жителите на село Крета. Кулминацията бе томбола на която бяха раздадени домашни вкусотии.